رویه های بازگرداندن کالا

با وجود تلاش پرسنل ، فروشگاه اینترنتی پوشاک الیاف طبیعی، دوستدار طبیعت پپا استایل مبنی بر ارسال سفارشات به صورت کاملا مطلوب و بدون نقص فنی ، گاهی امکان مواجهه ی مشتریان با برخی از مشکلات در محصول وجود دارد که نهایتا منجر به بازگشت کالا به فروشگاه می شود.

به علت دامنه ی وسیع کالا ها فروشگاه ، تسهیلاتی برای آنها به عنوان خدمات پس از فروش تدارک دیده شده و به مشتریان محترم ارائه می شود. تمامی کالا های وب سایت ما با ضمانت اصل و سالم بودن عرضه می شوند . برای بازگرداندن کالا ها یک بازه ی زمانی هفت روزه در نظر گرفته شده و لازم به ذکر است که این مهلت بازگشت شامل بسته های هدیه ی همراه محصولات نمی شود.

شرایط بازگشت کالا

رویه های بازگرداندن کالا

کالای بازگشتی اگر به تشخیص کارشناسان خارج از موارد مذکور و مقرر مرجوع شده باشد و یا عدم نقص آن تایید شود ، برای خریدار ارسال می شود. در صورتی که خریدار از تحویل امتناع کند ، کالا نهایتا یک ماه به عنوان امانت نزد فروشگاه باقی مانده و پس از اتمام این مهلت ، هیچ مسئولیتی مبنی بر مفقود شدن یا آسیب دیدگی کالا از سوی فروشگاه پذیرفته نمی شود.

 
محاسبه هزینه ارسال کالای مرجوعی

در صورتی که ایراد یا نقص فنی ، فیزیکی و یا ظاهری کالا مورد تایید کارشناسان خدمات پس از فروش قرار بگیرد ، هزینه ی ارسال را فروشگاه اینترنتی پپااستایل تقبل می کند. در این صورت باید قبض پستی حاوی مهر شرکت پست به همراه کالا به فروشگاه ارسال شود تا هزینه ی ارسال به حساب مشتری مربوطه واریز گردد.

در حالت عدم تایید نقص کالا و یا منافات با مشخصات ، توسط کارشناسان واحد فروش و یا انصراف مشتری از خرید هزینه ی ارسال و تحویل مجدد محصول ، توسط خود مشتری پرداخت خواهد شد.

رویه های بازگرداندن کالا
نحوه ارسال کالای مرجوعی

جهت بازگرداندن کالا اگر در خارج از تهران سکونت دارید به پست پیشتاز مراجعه کنید. نکته ای که قابل توجه می باشد این است که تنها هزینه ی پست پیشتاز بر عهده ی فروشگاه بوده و در غیر این صورت هزینه باید توسط مشتری تقبل گردد. اما در صورت ارائه ی قبض شرکت پست بر اساس مقررات اجرایی فروشگاه و تعرفه های مربوطه ی شرکت پست ، هزینه ی ارسال پس از تایید واحد خدمات پس از فروش ، بر عهده ی فروشگاه بوده و به حساب مشتری بازگردانده می شود. توجه داشته باشید که حتما قبض پستی را همراه محصول و فاکتور ارسال کنید چرا که تقبل هزینه ی پست مشروط به دریافت رسید پستی می باشد.

در صورتی که در تهران و کرج اقامت دارید ، می توانید از طریق پیک ( پس از هماهنگی لازم ) کالا را به آدرس فروشگاه ارسال کنید. هرگز آدرس یا نوشته ای روی جعبه ی اصلی درج نکرده و حتی در صورت نیاز جعبه ی اصلی را درون کارتن دیگری قرار دهید ، تا بدون آسیب ارسال شود.

لطفا از اقداماتی مانند ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش اکیدا خودداری کرده و پیش از انجام هر گونه عملی از این قبیل با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس برقرار کنید.

جهت ارسال کالای مرجوعی حتما کالا را در جعبه ی اصلی آن و کاملا بسته بندی شده ، همراه با تمام لوازم جانبی و موارد مربوطه مانند دفترچه ی راهنما ، کارت گارانتی و کارت بیمه قرار داده و ارسال کنید. توجه داشته باشید که چسباندن هر گونه یادداشت یا برچسب دارای توضیح و یا آدرس روی جعبه کالا و وارد کردن هرگونه صدمه به آن ( مخدوش کردن ، پاره کردن و … ) گارانتی تعویض شما را باطل می کند. (در موارد لزوم توضیحات را روی کاغذ جدا و یا پشت فاکتور بنویسید. )

ارسال فاکتور همراه کالا لازم است و در صورت استفاده از پست پیشتاز ، رسید پستی نیز باید به فاکتور منگنه شده و ارائه شود.

آدرس ارسال کالا

بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

کرج، گوهردشت، بلوار انقلاب، فاز ۳،بلوک ۳، خیابان ۱۵غربی، پلاک ۳، واحد ۳
 تلفن: (026) 34302964
 فکس: (026) 453-1357